Како ќе изгледа новата популарна сала за концерти?

С` уште нема ништо на виделина од најавената реконструкција на Kонгресниот центар „Александар Македонски“ (Универзална сала). Според директорката Вера ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 93 | | | веќе видена

Пејачката Тамара Тодевска заедно со семејството деновиве уживаат во Гевгелија и го користи секое слободно време за прошетки во природа. Вчера Тамара и сопругот ...
сите 37 | | | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе изгледа новата популарна сала за концерти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: