Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест


3 копии

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција. МОН ги обвини ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Образованието е длабоко партизирано, а говорот на омраза кој се шири веќе влезе во училиштата, за што некој мора да понесе одговорност – оценуваат дел од ...
| | веќе видена | слични

„Кога политиката влегува низ врата-образованието бега преку прозорец“- оваа мисла моментално ја осликува ситуацијата во земјава. Учениците наместо да се ...
| | веќе видена | слични

„Државниот просветен инспекторат најостро го осудува политичкото инволвирање во образовните установи и злоупотребата на учениците за остварување на политички ...
| | веќе видена | слични

- Поднесени се кривични пријави против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Киро Николоски, и против директорот на прилепското средно индустриско ...
| | веќе видена | слични

Директорот на гимназијата „Мирче Ацев” во Прилеп, Кире Николовски заработи уште една кривична пријава за политичкиот говор што им го држеше на учениците, ...
| | веќе видена | слични

Видеото на кое директорот на прилепската гимназија “Мирче Ацев” ги повикува учениците да излезат на протест „За заедничка Македонија“ предизвика бура од ...
| | прочитана: 193 | веќе видена | слични
5 копии

Транспаренси Интернешнл – Македонија изразува загриженост во врска со активностите на г-н Кире Николоски, кој во својство на директор на СОУ „Мирче Ацев” пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соња Вуксановиќ е во Србија од каде објави фотографија со која изгледа како да сака нешто да порача. На фотографијата јасно се гледаат Соња и нејзините ...
сите 64 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на вчерашната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор ...
сите 114 | | | веќе видена

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 109 | | | веќе видена

Многумина предвидуваат, доколку сакаме да веруваме во застрашувачките форми, дека следниот терористички напад ќе се случи за неколку недели. Одреден број на ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Скопје вчера се случи тројно убиство а убиецот изврши самоубиство. Откако веста се прошири низ јавноста, после неколку часа и МВР соопшти официјални ...
сите 42 | | | прочитана: 4938 | веќе видена

Не е точно дека бугарската вицепремиерка и шефица на дипломатијата Екатерина Захариева нагласила дека „не гледа ништо спорно со признавањето на македонскиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Скандалозните потези и изјави кои премиерот Зоран Заев ги даде во посетата на Бугарија, предизвикаа гнев и разочараност кај граѓаните. Неговите ставови дека ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: