Наместо на плажа, децата со посебни потреби повторно ќе кампуваат пред Собрание

5 копии

Иницијативата „Пет до дванаесет“ и родителите на деца со посебни потреби од денеска ќе кампуваат пред Собранието на Република Македонија од каде ќе ги повторат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сузана Стојановска, член на Координативното тело на Иницијативата изјави дека за време на кампот ќе се одржат и работилници за родители на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорирани од новата влада, родителите на деца со посебни потреби најавуваат протести пред Собранието и подигнување на камп Иницијативата „Пет до дванаесет“. И ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската инцијатива „5 до 12“ повторно со шатори ќе кампува пред Собранието во обид да ги натера пратениците да ги решат проблемите на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични

Децата со посебни потреби заедно со нивните родители од денеска во наредните три дена ќе кампуваат пред Собранието со цел нивните проблеми да станат видливи за ...
| | веќе видена | слични

Не е никаква тајна дека повеќето пејачки од балканската естрада не завршиле некакво формално образование, но новинарите дојдоа до сведителството на Стоја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ за најновата анкета на БРИМА според која СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ, а премиерот Зоран Заев има повисок рејтинг од екс - премиерот, ...
сите 48 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо на плажа, децата со посебни потреби повторно ќе кампуваат пред Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: