ХРВАТКА ОТИШЛА НА РАБОТА ВО СЕВЕРНА ЕВРОПА: Еве што раскажува


Останато

Сообраќајниците околу Собранието на Република Македонија кои по завчерашните нереди беа блокирани од полицијата, изутринава се отворени за сообраќај. Околу ...
сите 185 | | | прочитана: 253 | веќе видена

Како што јавува нашата екипа од Собранието, специјалната полиција ги растерува граѓаните од горниот дел од Собранието каде што според информациите сѐ уште се ...
сите 91 | | | прочитана: 11736 | веќе видена

Трајко Велјановски, доскорешниот претстедател на Собранието На Македонија се чини ги игнорира домашните и странски честитки упатени до новоизбраниот спикер на ...
сите 236 | | | веќе видена

По средбата со Хојт Ји, претседателот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека фактот што новиот спикер има поддршка од САД и ЕУ значи дека Вељаноски не е повеќе ...
сите 99 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес во партиското седиште оствари средба со претседателите и преставниците на партиите кои се дел од коалицијата ...
сите 267 | | | веќе видена

Нова видео снимка од моментот кога разбеснетите демонстранти беа во напад над пратениците во Парламентот се појави во јавност. Тензија, фрлање со се што ќе им ...
сите 14 | | | прочитана: 465 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХРВАТКА ОТИШЛА НА РАБОТА ВО СЕВЕРНА ЕВРОПА: Еве што раскажува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: