Се крие бројот на жртвите: Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела


Пожарникарите и спасувачите пронашле 42 тела во само една просторија во Гренфел тауер после минатонеделниот пожар, тврди еден жител на Лондон. Мој пријател ...
| | прочитана: 400 | веќе видена | слични

Лондонската полиција објави дека 79 луѓе загинале во пожарот кој минатата недела зафати станбена зграда во британската престолнина. Но, многумина сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Ужасните последици од пожарот во лондонскиот Grenfell Tower се прикажани во снимката и фотографиите кои ги објави британската полиција. Иако зградата не се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Британската полиција соопшти денес дека 79 личности настрадале или исчезнале во пожарот кој ја зафати повеќекатницата во Лондон, минатата недела, со што бројот ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 200 пожарникари и 40 пожарни возила со часови се бореле за да го стават пожарот под контрола. Лондонската полиција соопштила денес дека вкупно 79 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 64 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 99 | | | веќе видена

Проектната документација не е во согласност со реалноста што значи терен, изјави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Сугарески вели дека доцни ...
сите 89 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 481 | веќе видена

Новата Македонија која се роди од една голема агонија нема комплекси и не и требаат многу споменици за да се гордее со себе, изјави министерот за надворешни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се крие бројот на жртвите: Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: