Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно


3 копии
5 копии

Холандскиот крал Вилијам Александар без оглед на тоа успеал да живее некој свој поинаков живот. Иако пред четири години ја наследил круната од својата мајка, ...
| | веќе видена | слични

„Чувството е фантастично. Ова лето ќе учам да управувам со Боинг 737“ изјави педесетгодишниот крал. Најмалку два пати месечно е во кокпитот на авионите на ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот крал, Вилијам Александар, призна дека работи инкогнито како пилот на патнички авион во авиокомпанија, пренесува BBC. Кралот веќе два пати овој ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две децении, холандскиот крал Вилем-Александар најмалку два пати во месецот ко-пилотирал со авион . За неговото тајно работно место, патниците не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 73 | | | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 15 | | | прочитана: 10264 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 961 | веќе видена

За разлика од своите популарни колешки, актерката Ева Лонгорија не ги искривува сликите од својата фигура... Латино убавицата гордо го истакнува своето убаво ...
сите 18 | | | прочитана: 1038 | веќе видена

По разделбата од Бред Пит, Анџелина Џоли целосно им се посвети на децата и на својата хуманитарна работа. Магазинот Vanity Fair ја имаше ексклузивната можност ...
сите 16 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски, даде изјава во која цениме дека постои извртена вистина, односно спин: Спин: Никогаш ...
сите 113 | | | прочитана: 185 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: