Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

2 копии

Швајцарија ја преживеа Втората светска војна без да биде покорена, но за тоа многумина сметаат дека Швајцарците платиле висока цена. Швајцарија опстана како ...
| | веќе видена | слични

Во соработка со коалицијата СЕГА група ученици од основното училиште „Блаже Конески“ од Прилеп, под раководство на наставничката Марија Дулевска, беа во заемна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината ...
сите 68 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека одложувањето на притворите до правосилноста на решенијата за притвор им овозможиле да избегаат на ...
сите 248 | | | прочитана: 1099 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 12 | | | прочитана: 10201 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 8 | | | прочитана: 265 | веќе видена

За разлика од своите популарни колешки, актерката Ева Лонгорија не ги искривува сликите од својата фигура... Латино убавицата гордо го истакнува своето убаво ...
сите 30 | | | прочитана: 791 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: