Грција прогласи тревога: Мигрантите повторно напаѓаат, прецизираа властите

Аларм прогласи Грција денеска. Според властите во земјата доаѓа нова мигрански бран во Европа. Комшиите забележаа невообичаено голем број на странцие кои дошле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот државјанин Карим Шерфи поминал 15 години во затвор поради обид за убиство на сообраќаец, а во февруари бил уапсен додека се обидувал да набави ...
сите 55 | | | веќе видена

Гевгелија гласаше против отворање на рудници, а одлуката на граѓаните е задолжитена и обврзувачка за надлежните. Во иднина, општина Гевгелија не ќе може да ...
сите 201 | | | веќе видена

Додека медиумите од региионот пишуваат за насилничкото однесување на Раста, сопругот на Ана Николиќ, таа како да не е многу засегната од сето тоа. Таа на ...
сите 17 | | | веќе видена

Можеби зачудува, но тетовската полиција најчесто има работа со интернет-криминал. Неодамна Британец побарал помош од тетовската полиција кога сфатил дека ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција прогласи тревога: Мигрантите повторно напаѓаат, прецизираа властите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: