Граѓанско движење против осиромашување: Нема да дозволиме преку покачување на даноци да се осиромашат граѓаните


5 копии

Граѓанското движење против осиромашување, денеска потсети дека имаат 3 конкретни барања до владата. -Првото барање е, владата безусловно и јавно да се откаже ...
| | веќе видена | слични | push
10 копии

-Иако беше ветено во програмата „За Живот“ на СДС за намалување на даноците како и враќање на 15% данок на секој граѓанин на Република Македонија, денес истите ...
| | веќе видена | слични | push

Според нив зголемувањето на даноците ќе биде удар врз економијата и фирмите.Повикаа владата безусловно и јавно да се откаже од било какво зголемување на ...
| | веќе видена | слични | push

Граѓанското движење против осиромашување е против било какво зголемување на даноците, против зголемување на трошоците за придонеси на здравствено, пензиско ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Зголемувањето на даноците ќе значи удар врз стопанството и компаниите. Зголемувањето на трошоците за работа ќе резултира со пореметување на балансот и ...
| | веќе видена | слични | push

Според него, сопствениците на компании, зголемените трошоци кои ќе се наметнат преку зголемените даноци нема да ги надоместат со тоа што ќе се скрати од својот ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска во Битола забележа дека со предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година се намалуваат капиталните ...
| | веќе видена | слични | push
12 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изјави дека секое зголемување на даноците се одразува негативно на економијата и новата даночна политика којашто ја ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 658 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 185 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓанско движење против осиромашување: Нема да дозволиме преку покачување на даноци да се осиромашат граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: