Граѓаните на Кичево сѐ помалку купуваат на зелениот пазар

3 копии

Во рамки на „Дизајнот што продава“ во Јавна соба денеска ќе бидат одржани предавања на експерти кои ќе споделат искуства со производителите и младите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На бизнис-викендот во „Јавна соба“ во рамките на настанот „Дизајн што продава“ од 17 до 19 март присутни се искусни регионални експерти кои имаат да споделат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Политичките лидери сосема различно го толкуваат насилствата во Собранието. Во синоќешните интервјуа за ТВ Телма, претседателот на СДСМ Зоран Заев, рече дека ...
сите 151 | | | веќе видена

За случувањата во Собранието најодговорни се СДСМ, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес - конференција на Петар Шилегов од СДСМ. - СДС ...
сите 180 | | | веќе видена

Актуелниот француски претседател Франсоа Оланд изјави во Брисел дека е неизбежно Велика Британија да плати одредена цена за Брегзит.Според лондонските медиуми, ...
сите 108 | | | веќе видена

Демократските процеси продолжуваат, по легитимниот избор на нов претседател на Собранието на Република Македонија. Никој не може да ја спречи вербата и волјата ...
сите 103 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните на Кичево сѐ помалку купуваат на зелениот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: