Што говореше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години


Од неодамна на една национална телевизија се емитува документарниот филм во 10 продолженија „Македонија пред се’“ посветен на улогата на ВМРО-ДПМНЕ на ...
| | веќе видена | слични | push

Во второто продолжение на серијалот емитувано пред неколку дена можеше да се забележи една интересна изјава на тогашниот претседател на партијата Љубчо ...
| | веќе видена | слични | push

Филмот игра голема улога во речиси сите култури со децении и децении, но кој го измислил? Фото: pixabay „Постојат докази за експериментирање со слики во ...
| | веќе видена | слични | push

Во втората епизода од документарната серија за ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски на Конгрес раскажува дека не направил коалиција со ПДП бидејќи сакале да ја ...
| | веќе видена | слични | push

Фото: НВО ***Внимание - Статијата содржи спојлери!*** Седмата сезона на „Игра на троновите“ почнува за една недела, на 16 јули. Тоа значи дека имате доволно ...
| | веќе видена | слични | push

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 658 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 185 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што говореше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: