Гласајте за најдоброто од Македонија

Три пати по 20 евергрини за 20-годишнината од независноста За ТОП-20 ќе се гласа на веб-страниците: najdobrotoodmakedonija.mk или на thebestofmacedonia.mk, или пак со бесплатни СМС-пораки од сите мобилни оператори на бројот 144 400 Најдоброто од Македонија или The best of Macedonia е насловот на компилацијата од најслушаните 20 забавни мелодии, 20 народни песни и 20 детски хитчиња во изминативе 20 години. Овој музички проект ќе го реализира Агенцијата за млади и спорт-АМС во рамките на јубилејна прослава на 20-годишнината од независноста на Македонија, а промоцијата е закажана за 8-ми септември кога на плоштадот Македонија ќе биде одржан голем концерт. Тогаш сите присутни ќе добијат по еден бесплатен примерок. Директорот на АМС Диме Спасов, на промоцијата истакна дека овој музички проект ќе придонесе македонската современа музика која се создаваше во изминативе две децении да се собере во компилација од три носачи на звук. - Најголемите хитови ќе ги избираат граѓаните преку гласање на веб-страницата, или пак ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Агенцијата за млади и спорт почнува со реализација на „Најдоброто од Македонија - музика“ (The best of Macedonia - music), проект за промоција на македонските забавни, народни и детски песни кои изминатите 20 години оставиле белег на македонската музичка сцена, по својата популарност или квалитет. Директорот на агенцијата објасни дека граѓаните од денеска до 20 август ќе имаат можност да гласаат на интернет - страните www.najdobrotoodmakedonija.mk и www.thebestofmacedonia.mk и со бесплатни СМС пораки од сите мобилни оператори на бројот 144-400. Откако ќе се изберат по 20 народни, забавни и детски песни, тие ќе бидат ставени на носачи на звук и ќе се промовираат на 8 септември, на забава што ќе се одржи на градскиот плоштад „Македонија“ по повод 20-годишнината од независноста на државата. Канал 5 е медиумски покровител на проектот за промоција на најдобрите македонски песни.
| | веќе видена | слични

Најновиот проект на Агенцијата за млади и спорт го носи името најдоброто од Македонската музика. Јавноста ќе има можност да се потсети на најдобрите македонски забавни, народни и детски песни со што ќе се придонесе за афирмација на македонските хитови од почетокт на македонската независност, досега. Според директорот на агенцијата Спасов овој проект ќе придиносе македонската современа музика која се создаваше во изминативе 20 години да се собере во една музичка компилација. Изјава Диме Спасов-Директор на Агенција за млади и спорт Сите што ќе сакаат да гласаат за некоја песна, која ја нема меѓу понудените , а е нивен фаворит, ќе можат да ја предложат на интернет страницата. Гласањето ќе трае до 20ти Август , а песните што ќе освојат најмногу гласови, ќе си го обезбедат присуството на тројната компилација.
| | веќе видена | слични

Агенцијата за млади и спорт застанува зад голем музички проект под мотото „Најдоброто од Македонија- музика“. На граѓаните им се дава можност да одберат 20 народни, 20 забавни и 20 детски песни кои ќе бидат ставени на носечи на звук и ќе се промовираат, симболично, на 8 септември на големата забава по повод 20-годишнината од македонската независност. На Интернет страниците www.najdobrotoodmakedonija.mk и www.thebestofmacedonia.mk ќе бидат понудени по 100 песни од трите групи за кои граѓаните ќе можат да гласаат, а на истото место ќе можат и да предлагаат песна која за нив е најдобра. Гласањето ќе може да се врши и по пат на бесплатна СМС порака од сите оператори на телефонскиот број 144-400. Гласањето ќе трае до 20 август, кога и ќе биде избрана најдобрата музика од Македонија.
| | веќе видена | слични

"„Најдоброто од Македонија-музика“ е новиот голем проект зад кого застана Агенцијата за млади и спорт. Со реализацијата на овој проект, псоочуваат од Агенцијата, јавноста ќе се потсети на најдобрите забавни, народни и детски песни, што ќе придонесе за афирмација на македонските хитови. Најдоброто од Македонија на три носечи на звук, ќе биде промовирано, симболично, на голема забава на 8 септември, кога Македонија прославува 20 години независност. "
| | веќе видена | слични

Останато

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд го уважил барањето за заштита на законитоста на Специјалното јавно обвинителство против битолскиот градоначалник ...
сите 295 | | | веќе видена

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 254 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 14 | | | прочитана: 255 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 32 | | | прочитана: 9984 | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 24 | | | прочитана: 484 | веќе видена

Додека течат роковите од 48 часа во кој Апелација треба да се изјасни и за жалбите по јавната седница одржана во петокот, судот се соочува со притисоци да ...
сите 44 | | | прочитана: 274 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 5 | | | прочитана: 189 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласајте за најдоброто од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: