Генерално чистење на Гази Баба

На територијата на Општина Гази Баба во наредните пет дена ќе се реализира акција за чистење на населбите. За таа цел, градоначалникот на Општина Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Општина Гази Баба и Општинската организација на Црвениот крст „Гази Баба“ денеска им доделија плакети и благодарници на повеќекратните дарители на крв. Со тоа ...
| | веќе видена | слични

Започна со градба на нов комерцијално-деловен објект во Гази Баба. Градоначалникот Тони Трајковски, генералниот директор на Мак АутоСтар, Зоран Марковски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Мак Аутостар дооел, Генерален застапник за Мерцедес-Бенз и Мицубиши во Македонија, денеска официјално го означи поставувањето на темелите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Гевгелија гласаше против отворање на рудници, а одлуката на граѓаните е задолжитена и обврзувачка за надлежните. Во иднина, општина Гевгелија не ќе може да ...
сите 166 | | | веќе видена

Додека медиумите од региионот пишуваат за насилничкото однесување на Раста, сопругот на Ана Николиќ, таа како да не е многу засегната од сето тоа. Таа на ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерално чистење на Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: