ПЛАТИТЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА: Колку навистина се заработува?

3 копии
3 копии

Канцеларијата за економија и труд на кантонот Цирих секоја година објавува водич за платите на сите професии. Оваа година, на 800 страници беа објавени ...
| | прочитана: 361 | веќе видена | слични

Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се види колку се заработува за одредени професии во Швајцарија. Канцеларијата за економија и ...
| | веќе видена | слични

Кантонот Цирих објави водич за плати, во кој се наведува дека главниот лекар во болницата во Цирих заработува 12.824 швајцарски франци месечно. Следат јавните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките лидери сосема различно го толкуваат насилствата во Собранието. Во синоќешните интервјуа за ТВ Телма, претседателот на СДСМ Зоран Заев, рече дека ...
сите 206 | | | веќе видена

Немој, застани, не фрлајте, луѓе сме, зар некој треба да загине тука…, зборуваше постојано прексиноќа Влатко Ѓорчев, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ додека стоеше пред ...
сите 76 | | | веќе видена

Дента кога демонстранти од иницијатива за „Заедничка Македонија“ влегоа и физички нападнаа пратеници во Собранието, зградата ја обезбедувале ист број полицајци ...
сите 139 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЛАТИТЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА: Колку навистина се заработува?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: