(ФОТО) ГРЦИЈА: Поплави, студено време и снег на Олимп

Еден загинат од грмотевици, снег на планината Олимп, дожд, големо намалување на температурите се главните карактеристики на лошото време во Грција во текот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалските клубови на англиската Премиер лига во сезоната 2015/16 оствариле рекордни 3,6 милијарди фунти приходи, 9 посто повеќе отколку година дена порано, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како еден од најголемите кредитори на Грција, Германија досега заработила 1,34 милијарди евра, давајќи ѝ заеми на презадолжената Грција, откриваат најновите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија има заработено 1.34 милијарди евра од кризата во Грција. Приходите дојдени од акумулирани камати по доделени кредити на владата во Атина и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европската комисија денеска соопшти дека препорачала прекин на постапката против Грција, покрената пред осум години, поради прекумерниот буџетски дефицит на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 73 | | | прочитана: 195 | веќе видена

„Патронажниот однос“ кон некои обвинети, на судовите им се врати како бумеранг. Бегството на двајцата обвинети од „Таргет" и „Тврдина“ стана директна препорака ...
сите 247 | | | прочитана: 339 | веќе видена

Испитувањата од две лаборатории каде што се направени анализите на серумот и крвта на двајцата пациенти кои починаа на Инфкетивната клиника потврдиле етиолошки ...
сите 157 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 978 | веќе видена

 Откако во медиумите се проширија фотките на Ева Лонгорија со заоблено стомаче, гласините за наводната бременост започнаа. Актерката последните неколку недели ...
сите 23 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) ГРЦИЈА: Поплави, студено време и снег на Олимп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: