Федерер обелодени зошто се смеел додека Вавринка плачеше по поразот на Индијан Велс


Рожер Федерер одново наликува на тенисерот кој пред десет години беше неприкосновен во светот на тенисот, па иако има 35 години, од почетокот на 2017 година ...
| | прочитана: 178 | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Рожер Федерер по триумфот на Австралија Опен дојде до уште една голема титула во оваа сезона и тоа на Мастерсто во Индијан Велс каде во големото финале го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Иако Мареј во Индијан Велс настапот го заврши на самиот старт, тој ја зголеми бодовната предност во однос на Ѓоковиќ, поради тоа што Србинот  беше елиминиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 12 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 24 | | | прочитана: 3744 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер обелодени зошто се смеел додека Вавринка плачеше по поразот на Индијан Велс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: