РИА Новости: Влезот на Македонија во НАТО може да биде решен за три до четири месеци


6 копии

Прашањето за влез на Македонија во составот на НАТО би можело да биде решено во наредните три до четири месеци, изјавил неименуван европски дипломат, објави ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за пристапувањето на Република Македонија кон НАТО може да биде решено за 3-4 месеци. Ова го соопштил европски дипломат за РИА “Новости”. “Има нагло ...
| | веќе видена | слични

Авионот "Boeing 777" на летот меѓу Амстердам и Куала Лумпур бил соборен со ракета на 17. јули 2014. година на истокот на Украина. Авионот "Boeing 777", на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот постојан претставник во НАТО Алијансата порача дека овој воен сојуз не само што ги зголемува своите активности во близина на руските западни граници, ...
| | веќе видена | слични

Не и е лесно на Украина. Од една страна сепаратистите во Доњецк и Луганск, од друга страна домашните радикали и неопходноста во кардинални реформи кои го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ние на големите безбедносни форуми не патуваме само за форумот, туку и за средби со важни луѓе, нормално е вие кога одите да бидете сместени во хотелот каде ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Алфа телевизија поранешниот министер за одбрана говореше за последните обвинувања од страна на СДСМ дека бил голем трошаџија. Тој кажа дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 73 | | | прочитана: 195 | веќе видена

„Патронажниот однос“ кон некои обвинети, на судовите им се врати како бумеранг. Бегството на двајцата обвинети од „Таргет" и „Тврдина“ стана директна препорака ...
сите 247 | | | прочитана: 339 | веќе видена

Испитувањата од две лаборатории каде што се направени анализите на серумот и крвта на двајцата пациенти кои починаа на Инфкетивната клиника потврдиле етиолошки ...
сите 157 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 978 | веќе видена

 Откако во медиумите се проширија фотките на Ева Лонгорија со заоблено стомаче, гласините за наводната бременост започнаа. Актерката последните неколку недели ...
сите 23 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИА Новости: Влезот на Македонија во НАТО може да биде решен за три до четири месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: