Доколку Заев мрдне од патот за кој има потпишано гаранции, ВМРО-ДПМНЕ жестоко ќе реагира


11 копии

Зоран Заев беше принуден да потпише документ и да го прочита пред сите граѓани, каков што никој досега што барал мандат од претседателот не потпишал со што се ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Потпишувањето гаранции за унитарноста на Македонија за Груевски е победа на граѓаните и неговата партија. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека токму со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои секојдневно протестираа заедно со напорите на ВМРО-ДПМНЕ го принудија Заев да даде гаранции за унитарноста на Македонија – изјави претседателот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска на промоција на пречистителна станица во Волково, рече дека граѓаните кои секојдневно протестирале го принудиле Заев ...
| | прочитана: 1257 | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска изјави дека е добро што со здружени напори на граѓаните кои што секојдневно протестираа, со напори на ...
| | прочитана: 2094 | веќе видена | слични

И покрај тоа што вчера лидерот на СДСМ Зоран Заев го доби мандатот и започна со преговори за состав на нова влада, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и екс-премиер Никола ...
| | веќе видена | слични

Според Груевски македонската јавност добро го познава Зоран Заев, дека не може да му се верува на зборот, а ВМРО-ДПМНЕ ќе остане со отворени очи и доколку Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 11 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Медиумите под контрола на СДСМ почнуваат со притисоци за следната фаза околу прифаќање или отфрлање на неоснованите обвиненија. И досега тоа го правеа со т.н. ...
сите 187 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку Заев мрдне од патот за кој има потпишано гаранции, ВМРО-ДПМНЕ жестоко ќе реагира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: