Џафери му испрати писмо на Иванов, очекува да постапи според Уставот


3 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска со писмо го извести претседателот на државата Ѓорге Иванов дека е формирано ...
| | прочитана: 197 | веќе видена | слични
3 копии
13 копии
2 копии

Кабинетот на претседателот на Собранието денеска со соопштение информира дека е испратено писмо до претседателот Ѓорге Иванов дека е формирано парламентарно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов ќе добие писмо од новоизбраниот претседател на Собрание, Талат Џафери за да го даде мандатот, пишува СДСМ во денешното соопштение. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска испратил писмо до претседателот на државата, Ѓорге Иванов, во кое го известува за составот на новото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ денеска соопшти дека претседателот Ѓорге Иванов ќе добие писмо од, како што наведуваат легитимно избраниот претседател на Собранието Талат Џафери, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната холандска амбасадорка Симоне Филипини се сомнева дека македонскиот претседател Ѓорге Иванов го омекнал ставот за мандатот за состав на влада по ...
| | веќе видена | слични

Демократските процеси во Македонија ќе продолжат, беше заедничко ветување што политичките лидери во земјава, вчера, на одвоени средби во Скопје, му го дале на ...
| | прочитана: 4283 | веќе видена | слични
2 копии

САД да помогнат во надминувањето на пречките за формирање на новата Влада, а лидерот на СДСМ да го исполни јавно искажаниот збор дека со коалиционите партнери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 25 | | | прочитана: 224 | веќе видена

Нема да биде никакво изненадување опструкциите од страна на судовите кон предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да продолжат. Потребни се итни ...
сите 222 | | | прочитана: 1125 | веќе видена

Фолк-пејачот Аца Лукас р ечиси два месеци ја бранува јавноста со бурниот приватен живот. Добро, рака на срце неговиот живот и не е толку приватен, особено по ...
сите 64 | | | прочитана: 565 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја повикува Владата да го објави и образложи текстот на договорот за добрососедство со Бугарија пред негово ...
сите 347 | | | веќе видена

Лепа Брена ги разнежни своите обожаватели кога на Инстаграм на својот сопруг Слободан Живојиновиќ Боба му го честита 54-от роденден. Двајцата опуштено уживале ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери му испрати писмо на Иванов, очекува да постапи според Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: