Нема веќе студенти од втор ред, ќе се подигне квалитетот на образованието


По укинувањето на екстерното тестирање и најавата за суспендирање на програмата „Кембриџ“, Министерството за образование и наука целосно ги укина и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз образовниот процес и се ускратуваат бенифициите кои им биле достапни на студентите во ...
| | веќе видена | слични

- Отворањето на дисперзираните студии минативе години се покажаа како извонредна можност која секоја година ја искористуваа околу 15 отсто од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тој кој рече дека Владата на СДС не е реформска, туку антиреформска и почнала на дело да ја спроведува деструктивната политика што ја промовираа нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Лука Кржалоски. Со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево на две одделени прес-конференции реагираше на назначувањето на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за ...
| | веќе видена | слични

СДС продолжува да работи на штета на граѓаните на Република Македонија – стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ испратено до медиумите. Тие посочуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерката за образование и наука Рената Дескоска не пропушти можност и шанса уште во нејзиното прво интервју во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 44 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Трајко Димков од ВМРО-ДПМНЕ за најновата анкета на БРИМА според која СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ, а премиерот Зоран Заев има повисок рејтинг од екс - премиерот, ...
сите 108 | | | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 7 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема веќе студенти од втор ред, ќе се подигне квалитетот на образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: