Димитров ги претстави реформските приоритети во Центарот за европски политики во Брисел

3 копии

Како што соопшти Министерството за надворешни работи, Димитров истакна дека интеграцијата во ЕУ претставува наша клучна стратешка цел и дека реформските ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Министерот за надворешна политика Никола Димитров, кој престојува во работна посета на Брисел, денеска во Центарот за европски политики ги претстави ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, е во работна посета на Брисел каде ги промовираше реформските приоритети на новата влада во Центарот за ...
| | веќе видена | слични | push

Министерот за надворешни работи Никола Димитров престојува во работна посета на Брисел која ја искористи за промоција на реформските приоритети на новата Влада ...
| | веќе видена | слични | push

Французот Харлем Дезир доаѓа на местото на Дуња Мијатовиќ како претставник за слободата на медиумите во Организацијата за безбедност и соработка во Европа ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

„Во Македонија постои голема жед за правда. Се работи за очигледна неправда, сите сме запознаени со разговорите од нелегалното прислушкување. Со неказнување ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии
3 копии

Претседавачот на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц соопшти дека на денешниот ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 656 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 243 | | | веќе видена

Како што започна, така и заврши годинешното 15-то јубилејно издание на балкански познатиот “Пивофест” кој секоја година се одржува во Прилеп. Оваа година никој ...
сите 43 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 216 | | | веќе видена

 22-годишната Џорџина е во врска со фудбалерот од 2016-та година. Веројатно веќе знаевте дека таа по професија е модел и работи во Мадрид. Но, дали знаете ...
сите 7 | | | прочитана: 4710 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров ги претстави реформските приоритети во Центарот за европски политики во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: