Денеска се вози 10-тата етапа од релито Дакар


Дождот и силниот ветер предизвикале свлечишта поради што загрозено е и локалното население. Поради затворените патишта голем дел од тимовите кои учествуваат на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По два дена присилен одмор, трката рели „Дакар“ конечно беше обновена. Седмата фаза се одржа помеѓу боливиската престолнина Ла Паз и соленото езеро Ујуни во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Етаблираните партии се главни губитници на изборите во Франција, соопшти вчера австрискиот шеф на дипломатијата, Себастијан Курц. Ако не се променат ќе паднат ...
сите 317 | | | прочитана: 703 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 63 | | | прочитана: 243 | веќе видена

Пожарот кој ги изгоре до темел бараките на поранешниот Институт за урбанизам во Скопје, уништи голем дел од градежната историја на Скопје но не и оригиналната ...
сите 108 | | | веќе видена

Гевгелија гласаше против отворање на рудници, а одлуката на граѓаните е задолжитена и обврзувачка за надлежните. Во иднина, општина Гевгелија не ќе може да ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека медиумите од региионот пишуваат за насилничкото однесување на Раста, сопругот на Ана Николиќ, таа како да не е многу засегната од сето тоа. Таа на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска се вози 10-тата етапа од релито Дакар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: