Децата на Башар ал-Асад учат руски

2 копии
6 копии

Сирискиот претседател Башар Ал Асад, ги оспорил податоците кои ги изнеле Обединетите Нации за бројот на жртви во текот на шестгодишната војна во таа земја, ...
| | веќе видена | слични

Родена е и израсната во Лондон, добро образована, модерна и секогаш елегантно облечена. Сега пратеници од Обединетото Кралство упорно настојуваат да и’ биде ...
| | веќе видена | слични

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Лондон ја знаеле како Ема, а потоа го запознала Башар Ал Асад и сè се променило. Асма Ал Асад (41) која инаку ја нарекуваат „Пустинска ружа“, а некои и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соња Вуксановиќ е во Србија од каде објави фотографија со која изгледа како да сака нешто да порача. На фотографијата јасно се гледаат Соња и нејзините ...
сите 64 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на вчерашната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор ...
сите 114 | | | веќе видена

Во петокот погребан беше популарниот српски актер, Богољуб Митиќ – Ѓоша, а неговите сограѓани од родното место на глумецот веќе покренале иницијатива да се ...
сите 109 | | | веќе видена

Многумина предвидуваат, доколку сакаме да веруваме во застрашувачките форми, дека следниот терористички напад ќе се случи за неколку недели. Одреден број на ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Скопје вчера се случи тројно убиство а убиецот изврши самоубиство. Откако веста се прошири низ јавноста, после неколку часа и МВР соопшти официјални ...
сите 42 | | | прочитана: 4938 | веќе видена

Не е точно дека бугарската вицепремиерка и шефица на дипломатијата Екатерина Захариева нагласила дека „не гледа ништо спорно со признавањето на македонскиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Скандалозните потези и изјави кои премиерот Зоран Заев ги даде во посетата на Бугарија, предизвикаа гнев и разочараност кај граѓаните. Неговите ставови дека ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата на Башар ал-Асад учат руски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: