ВМРО-ДПМНЕ: Професионалците во МВР да не потклекнуваат на политичките притисоци од СДС


Оливер Спасовски наместо да се повлече од партиските функции и професионално да ја врши функцијата министер за внатрешни работи, тој е назначен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

СДС продолжува со лицемерната политика која најдобро е опишана во народната поговорка „не ме гледај што правам, слушај ме што зборувам", велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ рекоа дека ќе се департизира и МВР и дека поради тоа Министерот Оливер Спасовски даде оставка од функцијата Генерален секретар на партијата, од причина ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Драган Данев. Зоран Заев и СДС најавуваа департизација и деполитизација на институциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ, во изборниот период насекаде зборуваа за наводна департизација на државата и одвоеност на партијата од државата која требало да се спроведе, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СДСМ сериозно го загрозува ДУИ. Заев оди по нови албански гласови со назначувањето на Мухамед Зекири за потпретседател на СДСМ. СДСМ ја продолжува целосната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За нов генерален секретар на Социјалдемократскиот сојуз е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. Со ова на виделина излезе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Социјалдемократскиот сојуз со кадри од 2002-ра година ќе ги департизира институциите, како што најавуваа од партијата, но и самиот Зоран Заев. Координаторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 85 | | | прочитана: 2991 | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 11 | | | прочитана: 1035 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во Музејот на современа уметност се одржа хуманитарниот настан „Од мајсторите за мајсторот“ на кој беа собрани средства за следната операција на Љупчо ...
сите 13 | | | прочитана: 3010 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Професионалците во МВР да не потклекнуваат на политичките притисоци од СДС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: