`Битолски триод` од Владимир Костов

2 копии
4 копии

Мирослав Димовиќ (38) од Суботица, кој е обвинет за силување на комшивка и обид за силување на жена која ја видел во градскиот автобус, го шокираше судот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Девојка од Србија, која силувачот ја присилил на секс, барала вчера од Судот во Ужица да обвинетиот го осудат на најмала можна казна. Момчето кое правосилната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на САД Доналд Трамп објави денеска на Твитер дека сојузниците од НАТО ги зголемуваат придонесите во буџетот на организацијата, два дена откако ...
сите 445 | | | веќе видена

Деновиве регионалните медиуми се преплавени со наводното неверство на сопругот на Јелена Карлеуша. Фудбалерот Душко Тошиќ е фотографиран од страна на турските ...
сите 20 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Поп ѕвездата Ариана Гранде излезе со соопштение дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде ...
сите 62 | | | веќе видена

„Голем дел од терористичката мрежа која стои зад терористичкиот напад во Манчестер е уапсена во петокот„ изјави началникот на антитерористичката единица на ...
сите 84 | | | веќе видена

Поранешни видни и истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ по повлекувањето од извршната власт „засолниште“ си најдоа во својата матична партија каде се вработени и ...
сите 62 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан утрово беше на распит во Специјалното јавно обвинителство заедно со адвокатот Никола Додевски. Макфакс дознава дека Кочан исказот го дал ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Битолски триод` од Владимир Костов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: