13 уапсени лица за криумчарење мигранти


3 копии
2 копии

Дванаесет мигранти, 11 од Пакистан и еден Египјанин, се пронајдени во возило „мерцедес“ на автопатот Скопје-Куманово при активностите за лишување од слобода на ...
| | прочитана: 819 | веќе видена | слични
5 копии

Дванаесет мигранти утрово открила полицијата во автомобил мерцедес С, кај рафинеријата Окта. Возачот на автомобилот еден час им бегал на полицајците, по што, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден спроведе координирана акција со Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пејачот Аца Лукас стави точка на 23 дена долгата врска со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво ...
сите 73 | | | прочитана: 195 | веќе видена

„Патронажниот однос“ кон некои обвинети, на судовите им се врати како бумеранг. Бегството на двајцата обвинети од „Таргет" и „Тврдина“ стана директна препорака ...
сите 247 | | | прочитана: 339 | веќе видена

Испитувањата од две лаборатории каде што се направени анализите на серумот и крвта на двајцата пациенти кои починаа на Инфкетивната клиника потврдиле етиолошки ...
сите 157 | | | прочитана: 874 | веќе видена

Хрватска трага по мајка на мало дете, која исчезна во петокот откако излегла од домот, по што и се загубила секоја трага. Сопругот на Даниела Јенковиќ ја моли ...
сите 3 | | | прочитана: 978 | веќе видена

 Откако во медиумите се проширија фотките на Ева Лонгорија со заоблено стомаче, гласините за наводната бременост започнаа. Актерката последните неколку недели ...
сите 23 | | | прочитана: 765 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 уапсени лица за криумчарење мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: