Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор


3 копии

Српскиот премиер и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претстојните претседателски избори Александар Вучиќ убедливо води пред останатите кандидати, ...
| | веќе видена | слични

Љубиша Прелетачевиќ Бели е еден од седумте кандидати за српски претседател и е сосема поразличен од сите останати. Тој нема политичко искуство, има само 26 ...
| | веќе видена | слични

На извлекувањето во Републичката джавна изборна комисија на Србија, беше одлучен редоследот на кандидатите на гласачкото ливче за претседателските избори ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Државната изборна комисија на Србија потврди 11 кандидати за претседателските избори, закажани за 2 април, а нивниот редослед на гласачките ливичиња ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидати за претседателските избори во Србија се Александар Вучиќ, кој е кандидат на владејачката Српска напредна партија, Саша Јанковиќ како кандидат на „За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија ја отфрли кандидатурата на "капетан Вучетиќ" бидејќи утврди дека поднесената пријава има недостатоци. Потврдени се 11 кандидати за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Србија, Лука Максимовиќ, попознат како Љубиша Прелетачевиќ Бели, изјави дека ако го добие претседателскиот мандат, ...
| | веќе видена | слични

Српската државна изборна комисија (РИК) ја потврдила претседателската кандидатура на Лука Максимовиќ, попознат како Љубоша Прелетачевиќ – Бели, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 66 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 677 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 38 | | | прочитана: 10106 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 8 | | | прочитана: 243 | веќе видена

Американската актерка и режисерка Анџелина Џоли раскажа за последните месеци од заеднички живот со актерот Бред Пит, пишува Дејли Маил. „Се се уништи. Бракот ...
сите 10 | | | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 6 | | | прочитана: 516 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: