Амбасадорот Тимоние ќе ја одликува Арнаудова со орден Витез на Национален ред за заслуги

2 копии

Амбасадорот на Република Франција, Кристиан Tимоние, во име на претседателот на Република Франција, во понеделник 22 мај 2017 година ќе ја одликува госпоѓа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкото движење Беса е национална патриотска формација која ги поддржува семејните и религиозните вредности и ја враќа врската на Албанците во Македонија ...
сите 244 | | | веќе видена

Бомбашот од Манчестер, Салман Абеди, зборувал по телефон, со својот помлад брат Хашим, само 15 минути пред терористичкиот напад, во кој беа убиени 22 лица, од ...
сите 158 | | | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне се можни услови за ...
сите 382 | | | веќе видена

Новата опозициска партија ја бојкотира денешната координативна средба меѓу партиите во Собрание. Од ВМРО ДПМНЕ не присуствувале на оваа средба која е во ...
сите 153 | | | прочитана: 1174 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорот Тимоние ќе ја одликува Арнаудова со орден Витез на Национален ред за заслуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: