Александар Поповски во жири за 62. „Стеријно позорје“


Останато

Хојт Брајан Ји, не губејќи време, оствари одделно средби со лидерите на партиите на Албанците во земјава, во еден од објектите на Американската амбасада во ...
сите 276 | | | веќе видена

Навидум мирниот, на моменти вообичаено здодевен ден во Собранието, додека траеше продолжението од конститутивната седница во пленарната сала, за миг се свртe ...
сите 87 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес во партиското седиште оствари средба со претседателите и преставниците на партиите кои се дел од коалицијата ...
сите 323 | | | веќе видена

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска го изразија својот револт од односот на ...
сите 97 | | | веќе видена

„СДС смислено во подолг период се обидува да ја згази и уништи Република Македонија. СДС подолг период ги гази и уништува законите и институциите на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александар Поповски во жири за 62. „Стеријно позорје“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: