Алаѓозовски: „Се отпуштаат компетентни кадри, на нивните места се поставуваат некомпетентни, а за сето тоа ќе го обвиниме политичкиот непријател“

Министерот за култура очигледно има моќи како Баба Ванѓа: Алаѓозовски во 2010-та година точно предвидел каков министер ќе биде во 2017-та. Во својот блог во ...
| | веќе видена | слични | push

На блогот насловен Surface Surtuk, Алаѓозовски пишува: „Сите несреќи, сите петна, изговор за сите потези, дури и оние катастрофичните му се препишуваат на ...
| | веќе видена | слични | push

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 658 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 185 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека во Министерството за финансии владее хаос и оти министерот за финансии ги вбројува недоспеаните обврски на ...
сите 124 | | | веќе видена

На денешен ден пред 70 години е формиран фудбалскиот клуб Вардар, скопската и македонска гордост, кој во текот на своето постоење станува најтрофејниот клуб во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алаѓозовски: „Се отпуштаат компетентни кадри, на нивните места се поставуваат некомпетентни, а за сето тоа ќе го обвиниме политичкиот непријател“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: