Шатори пред Собранието

Неговото дете има само осум години и боледува од церебрална парализа. Го гледа секој ден како венее пред неговите очи а е беспомошен. Прашањата „Што ќе се ...
| | веќе видена | слични

Брзаме, немаме време за чекање, септември е многу блиску, образованието треба комплетно да се реформира, спрема дечињата кои имаат посебни потреби, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иницијативата „Пет до дванаесет“ и родителите на деца со посебни потреби од денеска ќе кампуваат пред Собранието на Република Македонија од каде ќе ги повторат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сузана Стојановска, член на Координативното тело на Иницијативата изјави дека за време на кампот ќе се одржат и работилници за родители на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорирани од новата влада, родителите на деца со посебни потреби најавуваат протести пред Собранието и подигнување на камп Иницијативата „Пет до дванаесет“. И ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската инцијатива „5 до 12“ повторно со шатори ќе кампува пред Собранието во обид да ги натера пратениците да ги решат проблемите на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични

Децата со посебни потреби заедно со нивните родители од денеска во наредните три дена ќе кампуваат пред Собранието со цел нивните проблеми да станат видливи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 64 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 99 | | | веќе видена

Проектната документација не е во согласност со реалноста што значи терен, изјави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Сугарески вели дека доцни ...
сите 89 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 481 | веќе видена

Новата Македонија која се роди од една голема агонија нема комплекси и не и требаат многу споменици за да се гордее со себе, изјави министерот за надворешни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шатори пред Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: