44 лица загинаа во авионска несреќа


8 копии

Патнички авион на мала јужносуданска компанија, принудно слетал на аеродром во градот Вау, на северозападот од Судан. Сите 49 патници и членови на екипажот ...
| | веќе видена | слични

За време на слетувањето на карипскиот остров Свети Мартин, "Боингот 737", кој доаѓал од Торонто, за влакно избегнал да слета во морето. Пилотот во последен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичките лидери сосема различно го толкуваат насилствата во Собранието. Во синоќешните интервјуа за ТВ Телма, претседателот на СДСМ Зоран Заев, рече дека ...
сите 103 | | | веќе видена

Трајко Вељаноски во изјава за Сител, вели МВР е задолжено за обезбедувањето и најверојатно имало пропусти, па затоа се случиле инциденти. Тој не го признава ...
сите 187 | | | прочитана: 534 | веќе видена

Врховниот суд на денешното продолжение на општата седница не донесе одлука за рефератот по правното прашање„дали доказите кои се стекнати на незаконит начин ...
сите 147 | | | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 140 | | | веќе видена

Демократските процеси продолжуваат, по легитимниот избор на нов претседател на Собранието на Република Македонија. Никој не може да ја спречи вербата и волјата ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

44 лица загинаа во авионска несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: