Снимката која се појави на Јутјуб прикажува како оваа змија успеала да проголта цела свиња! Кога ја пронашле, ја распарале и од неа го извадиле несреќното ...
сите 2 | | | веќе видена

Под француски воен надзор, четири златни орли родени во светот на машините и теророт се дресираат со цел уништување на терористички дронови. Сури орлите - ...
| | веќе видена

Холандската тајна служба во 2015 година суспендирала двајца агенти, од кои еден сега беше припадник на државното обезбедување на челникот на крајната десница ...
сите 6 | | | веќе видена

Одново можеме да кажеме дека Дубаи е светлосни години пред целиот свет. Во Дубаи иднината уште еднаш пристигнува со самата идеја и план да се изгради ротирачка ...
сите 4 | | | веќе видена

Ирак и Саудиска Арабија ќе ги зајакнат билатералните односи во различни сфери и тесно ќе соработуваат во борбата против тероризмот, се наведува во заедничкото ...
сите 5 | | | веќе видена

Лансирана е онлајн кампања на „Кикстартер“ за финансирање на изградба на споменик во чест на Дејвид Боуви, во форма на голема грмотевица, во близина на ...
сите 2 | | | веќе видена

Маскирани Германци ја отворија сезоната на карневалите во четвртокот, со традиционалниот Вајбарфастнахт (Weiberfastnacht) или „женскиот карневал“ кога жените ...
| | веќе видена

Кога беше објавена веста дека НАСА откри 7 нови планети слични на Земјата од кои на 3 би можело да има услови за живот, интернет корисниците реагираа различно. ...
сите 63 | | | прочитана: 1023 | веќе видена

Во Европа пристигнал американскиот авион "WC-135 Constant Phoenix" , за посебна намена, специјализиран за откривање и идентификација на нуклеарни експлозии. ...
сите 8 | | | веќе видена

Бурата „Дорис“ прави големи проблеми на британските аеродроми, а на интернет беа објавени снимки од проблемите со кои се соочуваат авионите при слетувањето. ...
сите 10 | | | веќе видена

next