Припадници на крајно десничарската организација „Движење за идентитет“ денеска околу пладне ја нападнаа зградата на германското Министерство за правда и се ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган вчера изјави дека, колку и да е важен европскиот пазар за Анкара, во иста таква мерка, како што кажа, ...
| | веќе видена

Ловецот "F-35B" на американската морнарица прв пат во лет отворил оган од својот автоматски топ. Топот се наоѓа во контејнер сместен во стомакот на леталото, а ...
| | веќе видена

Американски CNN тврди дека поседува ексклузивни информации за тоа како руски функционери се фалат дека преку Флин ќе го контролираат Доналд Трамп. ...
сите 165 | | | прочитана: 1571 | веќе видена

Две лица загинаа, а седум други се повредени при експлозија на гас во четирикатна станбена зграда во Волгоград, Русија. Уништени се речиси 16 апартмани, а 10 ...
сите 11 | | | веќе видена

Властите во Тајланд побарале од социјалната мрежа Фејсбук да ја отстрани снимката од нивниот крал од германскиот шопинг центар. Маха Џаџиралонкорн фотографиран ...
сите 6 | | | прочитана: 1018 | веќе видена

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за ...
сите 92 | | | прочитана: 5925 | веќе видена

Матурската вечер е посебно доживување за секој човек, момент кога се прославува завршувањето на едно поглавје во животот и започнувањето на ново. Затоа низ ...
сите 2 | | | веќе видена

Патнички авион на компанијата „Американ Ерлајнс“ во придружба на два ловици на американското Воено воздухопловство слета на аеродромот во Хонолулу, откако еден ...
сите 12 | | | веќе видена

Турција денеска побара од американскиот амбасадор во Анкара САД да ги осудат „агресивните и непрофесионални дејствија“ од страна на американските безбедносни ...
сите 79 | | | прочитана: 284 | веќе видена

Русија го анализира бомбардирањето на конвојот на сирискиот режим во близина на јорданската граница од страна на коалицијата преводена од САД, изјави рускиот ...
сите 6 | | | веќе видена

next