Податоците покажуваат дека просечните примања во семејството во дури 131 држава во светот се помали во однос на социјалната помош за семејство со едно дете во ...
| | веќе видена

Генералниот секретар на ОН Антониу Гутериш предложи за време на неформално заседание на Генералното собрание да се создаде нов оддел за борба против ...
сите 12 | | | веќе видена

Опремата за слетување на авионот откажала во последен момент при неговото слетување во Амстердам. Британски патнички авион доживеа колапс на неговата опрема за ...
сите 2 | | | веќе видена

Европскиот антиракетен штит на НАТО беше изграден како заштита од Иран, но ситуацијата се смени со руската интервенција во Украина. Додека сојузниците од ...
| | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека поддржува уредување на израелско-палестинскиот конфликт со решение за две држави. Трамп сепак не потврди ...
сите 4 | | | веќе видена

Во оваа област до 15-тата година се мажи една од четири сириски девојчиња, но разводот е нов тренд кој станува сè почеста појава. Многу сириски девојчиња кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Џорџ Сорос, и неговото „наводно мешање" во источно европските афери во последно време влезе во фокусот на низа американски конгресмени. Членови на Сенатот и ...
сите 2 | | | веќе видена

– Мило ми е што го гледам Сонцето, изјави украинскиот пратеник Алексеј Гончаренко, пренесоа руски медиуми. Законодавецот од парламентарната група на партијата ...
сите 15 | | | веќе видена

Слика на рускиот претседател Владимир Путин ќе се појави на насловната страница на новиот број на магазинот “Њујоркер” (The New Yorker), кој ќе биде издаден на ...
сите 2 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател Стив Бенон е највлијателниот соработник во Белата куќа. Дали Бенон е вториот најмоќен човек во светот- пишува ...
| | веќе видена

Турското обвинителство покрена истрага поради можно постоење „група во рамки на војската“, која би можела да и „наштети на Владата“, јави денеска турската ...
сите 12 | | | веќе видена

next