Фарса на француски прво означувала сецкан ситнеж за полнење птици. На оваа инаугурација недостига уште само Џони Штулиќ да запее: „Зошто бараш харизма во себе, ...
| | веќе видена

Шефот на делегацијата на “Рособоронекспорт” во рамките на воздухопловната изложба Ле Бур,ж Сергеј Корнев, успеал да се одбрани од нападот на ограбувачи во ...
| | веќе видена

Најмалку 12 лица загинаа во големото клизиште што се појави во Гватемала, откако еден 94 годишен човек почина во болница како последица на лизгањето на земјата ...
сите 6 | | | веќе видена

Почина началникот на советското нелегално разузнавање на КГБ на СССР, основачот на единицата на специјалните единици “Вимпел” Јуриј Дроздов, соопшти Службата ...
| | веќе видена

Центарот на Карбат бил затворен во 2009. година поради административни неправилности. Тој менувал податоци и описи на донаторите на сперма и не го почитувал ...
| | веќе видена

Сириските владини сили и нивните сојузници од проиранските милиции, поддржани од руската авијација, започнаа голема офанзива врз сириските бунтовници, кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Мајкл Скрамо, Швеѓанец роден во Норвешка, кој во детството пристигнал во Гетеборг и таму пораснал, во 2009. година бил повикан на шведската јавна телевизија ...
| | веќе видена

Посмртните останки на синот на поранешниот аргентински претседател Карлос Менем, се ексхумирани по 22 години од неговата мистериозна смрт.Официјалната верзија ...
сите 4 | | | веќе видена

Напуштени згради со бурно минато не се реткост во главниот град на Германија, но еден бетонски комплекс сепак е поразличен од другите. Тоа е аеродромот ...
| | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
| | веќе видена

Двајца италијански неофашистички екстремисти се осудени во средата на доживотен затвор поради терористичкиот напад пред 43 години, со што е завршен еден од ...
| | веќе видена

Едно лице загина, друго е рането при пукање во американскиот град Нешнал Сити, Калифорнија. Ова го соопшти телевизискиот канал NBC, повикувајќи се на очевидци. ...
сите 2 | | | веќе видена

next