Градскиот парк на плоштадот во Охрид, деновиве расцвета во разни бои. Службите на ЈП „Охридски Комуналец“, како дел од редовните активности за уредување на ...
| | веќе видена

Вчера и денес во повеќе јавни установи и невладини организации меѓу кои Дневниот центар за корисници на дроги и НВО Опција Охрид, беа презентирани финалните ...
сите 2 вести | | | веќе видена

Оливија Вајлд стана мајка. Атрактивната актерка во средата родила син. Момчето, кое Оливија и нејзиниот вереник Џејсон Судеикис му дале име Отис Александер на ...
сите 7 вести | | | веќе видена

Легендарниот американски кошаркар Мајкл Џордан (51), кој последниот натпревар во НБА лигата го одигра пред 11 години, и натаму е најпопуларен спортист во САД, ...
сите 13 вести | | | веќе видена

next