Екипата на Панатинаикос се избори за решавачки петти натпревар против ЦСКА Москва во четвртфиналето на кошаркарската Евролига. На средбата одиграна вечерва во ...
сите 17 вести | | | веќе видена

Големо количество алкохол, дрога и пари во кеш за поткуп на гласачи е запленето за време на тековните парламентарни избори во Индија, пренесува ДПА, ...
сите 2 вести | | | веќе видена

Продолжува изградбата на автопатот од Демир капија до Смоквица. Управата за финансиско разузнавање соопшти дека компанијата што ја гради делницата, навремено и ...
сите 26 вести | | | веќе видена

Руските елитни сили се добро обучени и ефективни, а американските безбедносни сили веруваат дека тоа е така, бидејќи се тренирани од Германци, пишува денеска ...
сите 15 вести | | | веќе видена

Русија денеска одржа воени вежби во југоисточната Ростовска област, која се граничи со Украина, соопшти портпарол на рускиот Јужен воен округ. Портпаролот одби ...
сите 7 вести | | | веќе видена

next