19.07.2017 Заврши и втората смена од извидничкиот камп во Охрид. Извидничкиот одред „Ластовица“ од Кочани учествуваше со 20 свои претставници. Кампот траеше 8 ...
| | веќе видена

Првиот тенисер на АТП листата, Енди Мари е познат по тоа дека освен својата професија е голем љубител на фудбалот и редовно ги прати случувањата во овој спорт. ...
| | веќе видена

Градскиот стадион „Гоце Делчев” во Прилеп засилено се реновира со главна цел да заличи на европски стадион. Реновирањето го опфаќа целосно фудбалскиот терен ...
сите 8 | | | веќе видена

Ждерпкта ги одреди двојките за годинешната почетна фаза на Копа Италија, а доколку нема поголеми изненадувања, можно е миланско дерби во четвртфиналето од ова ...
| | веќе видена