Макс Верстапен се подготвува за круната во Формула 1 сезоната, трката во Монако, што ќе бие домашна трка за него и за голем дел од неговите колеги. Долго ќе се ...
| | веќе видена

Белградска „Арена“ ќе биде домаќин на следниот завршен турнир на Евролигата во мај 2018 година. По неколку аплицирања, главниот град на Србија ја доби ...
| | веќе видена

Еден од најдобрите фудбалери дојде со цел да го подигне расположението на Барселона после неуспешната одбрана на титулата во шпанската Примера. Легендарниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа седмица во центарот на вниманието е АТП Мастерсот во Рим, но и на другите помали турнири ширум светот има што да се види, а тоа го докажа Васек Поспишил. ...
| | веќе видена

Манчестер Јунајтед оваа сезона беше далеку од врвот во Премиер лигата, па сигурно Жозе Мурињо ќе сака да го поправи тоа и во наредната кампања да биде ...
сите 4 | | | веќе видена

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, под водство на новиот селектор, Србинот Драгутин Балтиќ (53), во Маврово ги почнаа подготовките за ...
сите 3 | | | веќе видена

Претходниот викенд беше ставена точка на уште една сезона во Бундеслигата во која одново видовме исто сценарио-доминација на Баерн Минхен. Меѓутоа кога се во ...
| | веќе видена

Кејлор Навас имаше навистина неколку фантастични одбрани со кои ги одби налетите на Малага во добар дел од првото полувреме, па токму поради тоа има голема ...
сите 4 | | | веќе видена

next