Баерн Минхен го откри своето ново лого кое на прв поглед изгледа идентично како и претходното. Но, гигантот од Бундеслигата направи пет минимални, но видливи ...
| | веќе видена

По многу возбудливи партии и неизвесни кола, во Струга, завршија годинашните државни првенства за млади шахисти во пет возрасни категории. Во однос на лани, ...
| | веќе видена

Челниците на Милан се подготвени да одвојат околу 15 мил. евра за 25-годишниот голман кој е дефиниран како идеална замена за 18-годишниот Џанлуиџи Донарума ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако Оскар беше донесен во Кина како едно од најголемите и најзвучни тренерски имиња, сепак, Кинезите се немилосрдни кога сакаат да завладее редот и ...
сите 12 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Сѐ погласни се најавите дека денешниот фудбал станува здодевен, што ги тера луѓето што се грижат за задржување на популарноста на најважната споредна работа во ...
сите 4 | | | веќе видена

Младата македонска фудбалска репрезентација влезе мошне слабо во дуелот од второто коло против Србија на Европското првенство во Полска. За разлика од саботата ...
| | веќе видена

Со многу елан, и со уште поголема енергија го одработија нашите млади фудбалери последниот тренинг пред веројатно последниот меч на ЕП во Полска. Селекторот ...
сите 4 | | | веќе видена

next