Младата фудбалска репрезентација на Македонија одигра позитивно реми против селекцијата на Србија, иако тоа можеше лесно да биде и пораз, но и победа, доколку ...
| | веќе видена

Секогаш сме возбудени кога ќе дознаеме дека компанијата Volkswagen најавува нов модел. Овој пат станува збор за долгоочекуваното Polo 2017. Од визуелен апсект, ...
сите 4 | | | веќе видена

19.06.2017 Извидничкиот одред „Ластовица“ продолжува со засилено темпо да ги остварува своите планирани активности за оваа година. Како што веќе беше ...
| | веќе видена

Машката македонска кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за пред – квалификациските натпревари за Светското првенство во 2019 кое ќе се одржи во ...
сите 28 | | | веќе видена

Пиротехничките шоуа и феноменални транспаренти се работи во кои најчесто се натпреваруваат фудбалските фанови на ривалски екипи, а бидејќи тифо-сцената е ...
| | веќе видена

next