Селекторот на Македонија до 16 години Тоше Нацев за развојниот турнир ги повика следните фудбалерки: Ана Ѓоргиева (Кочани), Ана Апостолова (Кочани), Андреа ...
сите 5 | | | веќе видена

Како оваа сезона се приближува до својот крај, така навивачите на Јувентус се повеќе треперат. А има причина за такво нешто, најмалку три - Серија А, Куп на ...
| | веќе видена

Фудбалерите на Борусија Дортмунд успеаа да дојдат до финалето на Купот на Германија и тоа откако во драматичен меч со пресврт славеа над големиот ривал Баерн ...
сите 31 | | | веќе видена

Двоецот од кошаркарскиот клуб АВ Охрид, Стеван Глигоријевиќ и Драган Узоноски се најде на списокот кошаркари од тренерското трио Мирко Петрески, Дарко ...
| | веќе видена

Кошаркарите на Панатинаикос губат со 2-0 од Фенербахче во плеј-оф серијата во Евролигата и почнаа со поплаки за што и официјално упатија писмо до челниците на ...
сите 3 | | | веќе видена

Францускиот стручњак на кормилото на Арсенал, Арсен Венгер се уште официјално ја нема соопштено својата одлука дали и понатаму ќе биде дел од „топчиите“, но е ...
сите 10 | | | веќе видена

Пред нешто повеќе од две години, Пјер Андре Жињак беше мета на неколку значајни тимови во Европа, но наместо тоа, францускиот репрезентативен напаѓач и тогашен ...
сите 4 | | | веќе видена

На прашањето како ќе го коментира насилството врз жените во неговата татковина, поранешниот селектор на Аргентина, истото го поврза со провокативната облека на ...
сите 6 | | | веќе видена

Ирскиот десен бек ќе биде надвор од терените најмалку 6 месеци, по скршеницата на ногата. Играчот на Евертон беше успешно опериран во саботата и сега му ...
| | веќе видена

next