Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА) и забрани на српскиот и шампионот на регионалната АБА лига Црвена звезда да регистрира нови играчи поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Икер Касилјас е секогаш интересен за јавноста без разлика на тоа за кој медиум дава изјава, но при своето последно гостување во една кувајтска телевизија доби ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанската водителка Мелиса Сата Боатенг и фубалерот од Гана, инаку поранешна голема ѕвезда на Милан, кој сега игра за Лас Палмас, фотографирани се како со ...
сите 3 | | | веќе видена

ЕКИПА во Гдањск, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Како ретко кога се чини младите македонски репрезентативци носат силен оптимизам пред ...
сите 3 | | | веќе видена

Дарко Велковски, централниот бек на Вардар вчера го прослави 22. роденден… На својот говор пред своите тимски колеги од младата репрезентација до 21. година ...
сите 6 | | | веќе видена

next