Албервил ќе биде локацијата каде Светското ракометно првенство утре ќе го добие првиот четвртфиналист и тоа по пресметката меѓу Македонија и Норвешка која ...
сите 3 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Тој денеска е капитен на македонската ракометна репрезентација, а роден е пред 36 години во Свети Николе. Кога имал 17 години, Лазаров ја запознал својата идна ...
| | веќе видена

Во продолжението на сезоната во домашниот шампионат, Струмица ќе влезе со доста промени. Златко Зетов повеќе не е тренер на струмичани, неговото место ќе го ...
| | веќе видена

Слободно може да се каже дека Македонија иако загуби од двократниот светски шампион Шпанија (25-29) одигра маестрален натревар против големиот ракометен гигант ...
| | веќе видена

Техничкиот шеф на Ред Бул, Адриан Њуи е оптимист дека Рено повторно ќе направи исчекор и напредок со моторот за да Ред Бул биде уште поблиску до водечкиот ...
| | веќе видена

Тивка вода брег носи Паралелно со најавувањето на сосема нов хибриден модел за тамошниот пазар, Honda во Детроит ја претстави и петтата генерација на ...
| | веќе видена

Кошаркарскиот клуб Феникс 2010 со својата селекција на играчи родени 2003-година (М-14), оствари голем успех пласирајќи се во плејофот на Европската младинска ...
| | веќе видена

Денеска е големиот христијански празник Водици, а ракометарите не знаат за пораз на овој ден. Традицијата вели дека на овој празник нашиот ракометен колектив ...
сите 2 | | | веќе видена

Познати се сите уште три тима кои обезбедија пласман во шеснаесет финалето од англискиот ФА купот. Откако синоќа се одигра повторени дуели кои претходно ...
сите 16 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед со години наназад важи за еден од најголемите фудбалски брендови ширум светот, но и клуб кој функционира на највисоко можно ниво и кој ...
| | веќе видена

next