Големите фудбалски ѕвезди понекогаш знаат да ги збунат фудбалските фанови со некои необични ритуали кои на никого не би му паднале на памет, но овојпат во ...
сите 2 | | | веќе видена

Зинедин Зидан мораше да гледа како неговиот тим го претрпува вториот сезонски пораз на гостувањето на „Месталја“ во средата, но покрај неуспехот кој го ...
сите 9 | | | веќе видена

Филипе Кутињо ја доби наградата „Самба Голд“ која му се доделува на најдобриот бразилски фудбалер во Европа и тоа пред двоецот Нејмар/Касемиро од шпанските ...
сите 3 | | | веќе видена

На американската мотоциклистка Елена Маерс (23) и предвидуваа блескава кариера, но пред три години таа на изненадување на бројните фанови, неочекувано се ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако Нико Хулкенберг сеуште нема завртено круг со новиот РС17 болид на Рено, германецот е импресиониран со она што го видел во воздушниот тунел на екипата. ...
сите 4 | | | веќе видена

Тимот на Ливерпул оваа сезона не игра во европските купови, доживеа елиминација и во двете домашни натпреварувања (ЕФЛ Куп и ФА Куп) што значи останува да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе одамна се зборува за желбата на спортските фанови во Битола и воопшто во Македонија за нов Стадион со кој ќе се гордее фудбалскиот клуб на Пелистер. Голем ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата италијанска порноактерка Паола Саулино вети орален секс за сите играчи на Наполи доколку тимот успее да победи во Лигата на шампионите. Паола е ...
| | веќе видена

На Светското првенство (СП) во нордиско скијање што се одржува во Лахти, Финска, четирите македонски претставнички настапија во квалификациската спринт-трка на ...
сите 21 | | | веќе видена

next