Поради новите фотографии направени од папараците на кои се Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер, англиските медиуми пишуваат дека славната двојка чека принова. ...
сите 3 | | | веќе видена

Рано утрово по кратката пауза по Ол-стар викендот се вратија возбудувања во НБА лигата и тоа со очекувани резултати и пораз на ДеМаркус Казинс во своето деби ...
сите 24 | | | веќе видена

Завршија првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите… После одигрувањето на мечевите официјалниот веб сајт на УЕФА ги објави номинираните ...
| | веќе видена

Новата генерација на фудбалските тренери полека почнува да ги искоренува застарените методи кои во минатото носеа големи резултати на светската сцена, а еден ...
| | веќе видена

Ројстон Дренте пред извесно време го промовираше својот рап албум со кој и официјално потврди дека повеќе не размислува да се бави со професионално играње ...
| | веќе видена

Холандскиот тренер Франк Де Бур откри дека одбил да биде тренер на англискиот премиерлигаш Ливерпул. Екипата од „Енфилд“ го контактирала Де Бур пред пет години ...
| | веќе видена

Голманот на Чапекоензе кој ја загуби својата нога во авионската несреќа во Колумбија во ноември минатата година изјави дека сака да се наптреварува во ...
сите 8 | | | веќе видена

next