Селекторот на Хрватска, Жељко Бабиќ, неочекувано донесе одлука да го избрише од списокот првиот голман на репрезентацијата, Филип Ивиќ. Чуварот на мрежата кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Како да не му беа доволни успесите со македонската репрезентација во изминатите неколку години, па Жарко Ристоски одлучи да се впушти во нов предизвик, но на ...
| | веќе видена

Во Индија можеби оваа глетка и не е толку чудна, дотерани девојчиња пристигнуваат до саканата дестинација. Е сега, колку ги има на број и како успеваат сите да ...
| | веќе видена

Подзаспаниот италијански гигант Милан ги реши сите дилеми околу иднината на еден од своите најдобри фудбалери, Џакомо Бонавентура. Тој со своите партии го ...
сите 2 | | | веќе видена

Шпанскиот тренер, Жорди Рибера ја пофали играта на Македонија, особено онаа во првиот дел, кога тотално ја надигравме шпанската репрезентација. – Не изненади ...
сите 3 | | | веќе видена

next