Францускиот ас, Н’ Голо Канте веќе втора година по ред ги воодушевува сите кога се во прашање клупските настапи и е на добар пат да сврзе две титули во Премиер ...
сите 5 | | | веќе видена

Гаел Монфилс, кој во моментов е 11-ти на АТП листата, поради повреда подолг период ќе отсуствува од тениските терени. Еден од најатрактивните тенисери на ...
сите 4 | | | веќе видена

Сезоната 2016-2017, која денеска и официјално завршува е досега најуспешна реализирана сезона на „вип“ Лизгалиштето кое се наоѓа во склоп на Спортскиот центар ...
сите 13 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Понекогаш и кога сте квалитетни, играте постојано, на високо ниво, бележите успеси… не е доволно да играте за вашата земја или добивате многу малку шанна, а ...
| | веќе видена

Екипата на Свонси сезонава се бори за опстанок во Премиер лигата, а дали ќе остане во елитата многу зависи од настапите на репрезентативецот на Исланд, Гилфи ...
сите 3 | | | веќе видена

Бекот на Мемфис Гризлис, Винс Картер, е најдобар доказ за изреката „годините се само бројка“. Еден од најспектакуларните играчи за гледање и во петтата ...
| | веќе видена

Во моментите кога во полн тек се репрезентативните настапи дружината на „Скавка“ извлече еден интересен податок во однос на најдобрите лиги во Европа или ...
сите 2 | | | веќе видена

next