Еибар го пречека Атлетик Билбао во 33. коло од шпанската Ла Лига, а гостите славеа со 1:0 во четвртата минута од судиското продолжение. Првото полувреме беше ...
сите 19 | | | веќе видена

Илија Несторовски, еден од најдобрите македонски фудбалери во овој момент и член на екипата на Палермо, повторно е во центарот на вниманието кај италијанските ...
сите 7 | | | веќе видена

Се докажа овде и нормално е некогаш и екипата да оди низ кризен период, изјави ИкардиИако на последните четри натпревари, Интер запиша три порази и едно реми, ...
| | веќе видена

Барселона не успеа да помине уште една „невозможна мисија". Пред месец дека каталонците ја престигнаа предноста на ПСЖ, но во четвртфиналето наидоа на Јувентус ...
| | веќе видена

Официјалниот канал на Бундеслигата со мало задоцнување секој викенд ги пренесува сите најнеобични и најитересни моменти кои го одбележале претходното ...
сите 2 | | | веќе видена

next