Светот остана во неверување, откако 19-годишната руска гимнастичарка, Јана Кудрјавчева објави крај на својата кариера после тешката повреда на стапалото. Таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Погледнете како се создаваше легендата Мајк Тајсон важи за е еден од најголемите боксери на сите времиња. Неговите борби беа вистински празник за фановите на ...
| | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија доби казна од меѓународната ракометна федерација. Причините се поради тоа што репрезентативците не го запазиле нумеричкиот ...
сите 29 | | | веќе видена

Играчот на Манчестер Јунајтед Хенрик Михтаријан изјави дека само поради Клоп потпишал за Борусија Дортмунд. „Имав разговори со челниците на Ливерпул, сакав да ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската репрезентација ја забележа и втората победа на Мундијалот во Франција… Во групата Б во Мец нашите сениори ја оправдаа фаворитската улога против ...
сите 2 | | | веќе видена

Зинедин Зидан има неколку наследници на различни позиции на теренот, но дефинитивно најблиску до неговиот ген се Тео и Енцо кои доста често воодушевуваат на ...
| | веќе видена

Алжир – Зимбабве Алжир со големи амбиции на овој шампионат предводени од Марез, Силмани, Брахими и Гулам сигурно има што да покажат. Играчите на Зимбабве имат ...
| | веќе видена

next