Спектакуларно отворање на ЕП во борење за јуниори

Синоќа во Скопје на спектакуларен начин, со демонстрација на повеќе боречки вештини, беше отворена најголемата спортска манифестација одржана во Македонија, ЕП за јуниори. Првенството стартуваше од вторник и се одржува во СЦ Борис Трајковски во Скопје. На првенството учествуваат повеќе од 700 борачи од 37 држави. Присутните ги поздравија претседателот на македонската федерација Чедо ...

Зидан: Уште ништо немаме направено
Металург се бореше, но не издржа до крај: Првото
Џејми Варди со подлабок џеб!
Трезор: Го сакам англискиот дух
Капитенот Морган буквално се влечеше по подот по
Лестер - најневеројатната приказна во историјата
Ѓуровски првпат победи со Славија во вистински
Единсон Кавани на лов на Тиквешко езеро
Квајт казнет и префрлен во Торо Росо, Ферстапен
До „Нирнбургринг“ одмор и промоција во Македонија
Кливленд за историја: Погодија 25 тројки и ја
Харт: Агуеро шутна еднаш на двата натпревари,
Никако не тргнувајте на пат кон Скопје со
Српско-косовската фудбалска војна се сели во
Прв пат во кревет со новото момче