Спектакуларно отворање на ЕП во борење за јуниори

Синоќа во Скопје на спектакуларен начин, со демонстрација на повеќе боречки вештини, беше отворена најголемата спортска манифестација одржана во Македонија, ЕП за јуниори. Првенството стартуваше од вторник и се одржува во СЦ Борис Трајковски во Скопје. На првенството учествуваат повеќе од 700 борачи од 37 држави. Присутните ги поздравија претседателот на македонската федерација Чедо ...

Галерија: Работнички горд на 70-дишниот јубилеј,
Нов гаф на ФА: Две причини поради кои Англичаните
Реал ќе гостува во Варшава кај Легија пред празни
Добри вести за Зидан по трите ремија во низа
Ѓоковиќ: Првото место повеќе не ми е приоритет
После вчерашниот инцидент претседателот на Ф.К
Вардар утре ќе игра за нова победа во СЕХА лигата
Ибрахимовиќ го спаси Манчестер јунајтед од резил
Помошниците на Мурињо му дадоа погрешни
Ангеловски: Одбраната и средниот ред се послаби
Авионот на Кристијано Роналдо се урна при
Раиола повторно паметува и го откри ставот околу
Чистка на „Стемфорд Бриџ“: Дури петмина првотимци
Милевски: Мечот со Шкотска значаен како и
Вардар во Kратово, Шкендија во Битола на поправен