Скопје - Мостот Око конечно почна да се гради

Мостот Око конечно почна да се гради Мостот Око деновиве конечно почна да се гради. Две години по поставување на камен-темелникот, на терен се појавија работниците од хрватската градежна фирма "Конструктор инженеринг", и работат на подигнување на конструкциите на преминот. Кога ќе биде готов мостот, од Општина Центар не кажуваат туку само одговараат дека сите градежни работи се одвиваат според ...

Бит пазар со модерен изглед и пристојни услови за
Проект за меѓуетничка интеграција
Проверете дали во вашата маалска продавница има
Се санира „Гоце Делчев“, нема прекин во
Скопската зоолошка градина се подготвува за ново
Владата купува клупи и канти за отпадоци за
Во Европа сите вака паркираат, како овој пред
Зградите во Пролет ќе добијат уште два ката
Нова вежбална на отворено во Ѓорче Петров
(ВИДЕО) Протест на пазарџиите – Градот го затвори
Оспорена сечата на дрворед на Ленинова заради
Реконструирана улицата „Боро Хаџиески“ во Струга
Размена на мислења и идеи на бизнисмените од Гази
Приказни од скопскиот јавен превоз: И платил
Промоција на разгледници со мотиви од културното