Речиси нема кој не го знае филмот за трагичната судбина на непотопливиот брод „Титаник“ и несудената љубов на Џек и Роуз, а секако тука е и главната тема „My ...
сите 5 | | | веќе видена

Во период на матурски и апсолвентски прослави, дел од македонските пејачи не ретко се ангажирани да ја кренат атмосферата на ниво, а една од нив е и фолкерката ...
сите 2 | | | веќе видена

Фронтменот на „Саундгарден“, Крис Корнел постојано повторувал дека организаторите „се’ зезнале“. Го прашала дали земал некакви таблетки, а тој одговорил дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Како што најавува Телма, започна снимањето на новата сезона на серијата „Преспав“. Да се биде дел од снимањето на нашата најпопуларна серија е навистина ...
| | веќе видена

 Замислете на местото на Кит Харингтон, Џон Сноу да го глумеше Сем Клафлин или Ѕверката да го глумеше Алек Болдвин, не Крис Нот... Првично, за улогите на ...
| | веќе видена

Во скопскиот Градски парк на Школка денеска се организираат Македонските алтернативни награди. „По трети пат ќе се прослави македонската музика и култура со ...
сите 12 | | | веќе видена

Гитаристот на “Ролинг Стоунс” Рони Вуд се опоравува од операција со која е отстранета мала лезија на белите дробови, соопштија светските агенции. Операцијата ...
сите 2 | | | веќе видена

next