На фреквенцијата на Канал 5 конечно една британска мини серија за шпионските игри и неочекуваните пресврти… Ова не е една обична приказна за илегалната ...
| | веќе видена

McQueen и неговиот стил биле главна тема во 80тите. Но прашањето зошто после 30 години, сите модерни магазини и настани сеуште говорат за него? Одговорот многу ...
| | веќе видена

Фудбалерот Влатко Грозданоски веќе две години ужива во брачната идила со манекенката Христина Мицевска. Деновиве тој се пофали со прекрасното изненадување што ...
| | веќе видена

Иако беше викенд со топло и сончево време, атрактивната водителка Елена Стефановска на социјалните мрежи се пожали дека напорно работи. Таа на својот профил на ...
сите 5 | | | веќе видена

И додека помладите пејачки, или повеќето од нив, жестоко се борат со вишокот килограми, овие кои се од постарите генерации имаат помалку од тие проблеми. Една ...
сите 2 | | | веќе видена

Јанко Илковски години наназад е познат како водител на емисијата „Јади бурек“. Но дали сте знаеле дека во 80-тите години Јанко членувал во рок составот ...
сите 2 | | | прочитана: 577 | веќе видена

Здравко Чолиќ се разведува, тврди најпознатата босанска наречница Азира Муратовиќ!Сарајката, гледајќи во лажици, предвидува дека ќе пукне шеснаесетгодишниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Најжешката бугарска музичка ѕвезда Гери Никол која славата ја стекна со учеството во Икс-Фактор, годинава на 24 мај ќе слави матура во Софија. Таа планира да ...
сите 15 | | | веќе видена

next