Клои Кардашијан (32) досега покажа дека знае што значи реклама. Таа неодамна ја промовирала новата линија на бодија од својот бренд „GOOD American”, a целиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Светот го шокираше уште една трагедија. Неговиот брат Вилијам од него се прости со емотивна порака, во која меѓу другото напиша дека „Хенк ја загубил битката ...
сите 2 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Нашата манекенка и топ модел Викторија Луческа веќе подолго време работно престојува во Турција. Истанбул е нејзината дестинација, каде преку некои од ...
| | веќе видена

Првите два филма на „Ворнер Брос“, адаптации на ликови и настани од „Ди Си Комикс“, доживеаја голем комерцијален неуспех во 2016. Се работи за „Бетмен против ...
| | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи објави забавна слика со рускиот режисер Никита Михалков во својот “инстаграм”. Папараците го кликна ...
| | веќе видена

Ах, бре Македонче… кај си тргнал, ако не си спремен? Вака некако може да се објасни „вокабуларниот излет“ на нашата млада пејачка Ања Ветерова, која ...
сите 3 | | | веќе видена

Најмалата ќеркичка на познатата двојка Соња и Јохан Тарчуловски, Јоана изминативе денови славеше втор роденден. Соња на социјалните мрежи и го подари ...
| | веќе видена

Нова опасна мода на интернет е на пат да го освои светот. Во моментов таа е распространета само на територијата на Кина. Локалните медиуми не престануваат да ...
| | веќе видена

Чудно, но девојките растат побрзо од момчињата, не го знаев тоа, призна холивудскиот актер Ештон Катчер, кој беше гостин на “Вечерното шоу со Џим Фелон”. Тој ...
сите 10 | | | прочитана: 795 | веќе видена

Фолкерката Сања Гроздановски и нејзиниот сопруг виендов присуствуваа на една свадбена прослава. По тој повод Сани избра црвен гламурозен фустан кој совршено ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Lithiüm – новиот пост-гранџ бенд кој доаѓа од Македонска Каменица има нова песна. Тие на 14 декември, 2016 година го објавија својот прв сингл и видеото за ...
сите 3 | | | веќе видена

Многумина се прашуваат колку години има една од најатрактивните Македонки, која со години ги разубавува ТВ-екраните, Лила Стојановска. Ако судиме според тоа ...
сите 7 | | | веќе видена

next