Актерот Радован Вујовиќ во улогата во „Воена академија“, ги освои срцатата на девојките и жените ширум Балканот, а по неговото драматично заминување од ...
сите 3 | | | веќе видена

Дарко Филиповиќ и Тањас Савиќ беа во врска во 2005 година, додека се натпреваруваа во Ѕвездите на Гранд. Нинвната врска ја прекина Дарко кој не можеше да ...
| | веќе видена

Во новата рекламна кампања на Calvin Klein за последните предлози при долна облека, режисерката Софија Копола собира во една лента жени од неколку генерации. ...
сите 3 | | | прочитана: 406 | веќе видена

Како дванаесетгодишно момче Људмил, нашинец од Австралија, открил урбана мистерија врзана за старо Скопје. Тој ја раскажал неверојатна приказна за тајни ...
сите 3 | | | прочитана: 314 | веќе видена

После бројните трендови кои се појавија за ова лето, се појавија и фотографии од костими за капење кои си сигурност не може да се потврди дали се купаќи или ...
сите 3 | | | веќе видена

Малиот град Фериленд во Канада го привлече вниманието на голем број туристи и посетители поради појавата на санта мраз близу брегот. Локалните медиуми јавуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Во турската драма „Парампарче“ од неодамна се појави тетката на главниот негативец Харун, Махиде, која премногу се посвети да го среди животот на нејзиниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Првиот албум "Magia", чиј омот е приложен во текстот, го снимила на само 15 години во родната Колумбија, бил продаден во само 1.000 примероци. Денес, речиси 30 ...
| | веќе видена

Во недела следи уште една епизода од најгледаната забавно-сатирична емисија на македонските телевизии. Во неа: Eкспертска анализа за тоа дали опаѓа индексот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Така барем изгледа според фотографијата на која тој е еден – а тие повеќе! Џанлука најголем дел од времето минува сепак само со 18 години помладата сопруга. ...
| | веќе видена

next